Warsztaty ceramiczne

Oferta dedykowana dla szkół i przedszkoli

Cykl dwóch zajęć (w odstępie dwóch tygodni) poświęconych tworzeniu ceramiki od podstaw:

 • Spotkanie 1
  Dzieci nauczą się ręcznego lepienie naczyń z gliny oraz innych przedmiotów metodą z wałeczków oraz plastra. Na tym etapie poznają także różne metody zdobienia surowej masy. Dzięki temu przy użyciu niezbędnych narzędzi, form gipsowych i oczywiście własnej wyobraźni wykonają swoje pierwsze niepowtarzalne prace.
 • Spotkanie 2
  Wykańczanie prac wypalonych na biskwit. Dzieci poszkliwią swoje prace gotowymi glazurami, malując je wedle swojego uznania. Będą miały do dyspozycji szeroką gamę kolorów, będą mogły stosować szkliwa o różnych efektach zdobniczych oraz łączyć ja między sobą. Efekt końcowy na pewno ucieszy każdego. Po ostatecznym wypaleniu w piecu ceramicznym dzieci otrzymują gotowe prace na pamiątkę.

Czas trwania zajęć: 2 godziny
Cena:
60 zł / os.

Zabawa z gliną

Dzieci własnoręcznie tworzą rozmaite przedmioty z gliny korzystając z dostępnych w pracowni narzędzi i materiałów. Prowadzący pomaga uczestnikom na każdym etapie ich pracy. Pokazuje w jaki sposób ulepić proste naczynia, ozdoby, różne płaskie formy, a także jak nadać im ciekawe zdobienie czy fakturę. Na zajęciach panuje swoboda tematyczna, dzieci lepią to, co podyktuje im wyobraźnia. Gotowe prace mogą zabrać ze sobą do domu lub pozostawić do wypału i odebrać w innym terminie.

Czas trwania zajęć: 2 godz.
Cena: 35 zł / os.

Jak powstają ręcznie formowane płytki ceramiczne

Warsztaty poświęcone manufakturowej produkcji kafli, podczas których dzieci dowiedzą się jak wyglądają poszczególne etapy powstawania ceramicznych płytek i jakie mamy metody ich ornamentacji. Poznają specyfikę wyrobów rzemieślniczych oraz ich walory użytkowe i artystyczne. W drugiej części zajęć, każdy użytkownik warsztatów otrzyma półprodukt płytki, gotowy do poszkliwienia. Dzieci będą mogły ozdobić kafelki wedle swojego gustu. Po ostatecznym wypaleniu w piecu ceramicznym uczestnicy otrzymują gotowe prace na pamiątkę.

Czas trwania zajęć: 2 godziny
Cena: 40 zł / os.

Oferta dla dorosłych

Zajęcia dla wszystkich chcących miło spędzić czas podczas twórczej pracy z gliną. Zapraszamy zarówno osoby które pragną rozpocząć z nami swoją ceramiczną przygodę, jak i osoby o większym stopniu zaawansowania. W naszej przytulnej, dobrze wyposażonej pracowni każdy znajdzie dla siebie miejsce. Na zajęciach uczymy się różnych technik formowania naczyń oraz innych przedmiotów użytkowych. Poznajemy metody zdobienia ceramiki. Tworzymy, eksperymentujemy, pobudzamy wyobraźnię, ćwiczymy zdolności manualne. Zapewniamy wszystkie niezbędne narzędzia i materiały, a osoba prowadząca warsztaty jest do Państwa dyspozycji. Na zajęciach panuje swoboda twórcza. Można przyjść i po prostu „polepić swoje” lub razem z innymi osobami uczestniczyć w ciekawych zajęciach tematycznych.

Czas trwania zajęć: 2,5 godziny
Cena: 50 zł / os.
Zniżka dla seniora: 40 zł / os.

Rodzinne spotkania z ceramiką

Warsztaty dla rodzin z dziećmi, podczas których rodzice wraz ze swoimi pociechami tworzą wspólnie niepowtaralne przedmioty z ceramiki. Każde zajęcia charakteryzują się innym motywem przewodnim, dlatego nie rzadko trzeba będzie poruszyć swoją wyobraźnię, aby stworzyć prace nawiązujące do tematu. Warsztaty rodzinne to wspaniała opcja na twórcze i relaksujące spędzenie czasu ze swoimi dziećmi. Podczas zabawy z gliną uczestnicy nauczą się jak powstają ceramiczne naczynia, ozdoby i inne przedmioty codziennego użytku. Gotowe prace można zabrać ze sobą do domu.

Rekomendujemy, aby zaplanować co najmniej dwa spotkania w odstępie minimum dwóch tygodni. Tworzenie ceramiki to proces wieloetapowy. Na pierwszym spotkaniu formujemy przedmioty z surowej gliny i ozdabiamy wedle uznania. Ulepione prace muszę wyschnąć przed pierwszym wypałem w piecu ceramicznym. Na kolejnym spotkaniu wypalone na biskwit wyroby dopracowujemy i szkliwimy. Po ostatecznym wypaleniu, wszystkie praca będą gotowe do odbioru w pracowni.

Czas trwania zajeć: 2 godziny
Cena: 60 zł (1 dorosły + 1 dziecko), każdy kolejny uczestnik rodziny 20 zł

Usługi dodatkowe

Usługa wypału ceramiki

W pracowni znajdują się dwa piece do wypalania ceramiki:

 • piec o pojemności 30 l
  Dochodzący do temperatury 1280 °C
  Wymiary komory: 28×30×27 cm
  2 półki
  Cena za wynajem całego pieca do wypału biskwitu do 850 °C – 40 zł
  Cena za wynajem całego pieca do wypału szkliw: do 1060 °C – 80 zł; do 1280 °C  – 110 zł
 • piec Nabertherm pojemności 100 l
  Dochodzący do temparatury 1260 °C
  Wymiary komory: 45×60×52 cm
  10 półek o wymiarach 50×35cm
  Cena za wynajem całego pieca do wypału biskwitu do 850 °C – 100 zł
  Cena za wynajem całego pieca do wypału szkliw: do 1060 °C – 160zł; do 1280 °C – 250 zł

Klienci z niewielką ilością prac mogą skorzystać z usługi wypału wraz z innymi pracami uczestników warsztatów. Cena zależy od wagi danego przedmiotu i temperatury wypału:

 • wypał do 850 °C – 10 zł / kg
 • wypał do 1060 °C – 15 zł /kg
 • wypał do 1280 °C – 20 zł /kg

Dzień wolnej pracowni

Dla osób, które mają większe doświadczenie z ceramiką i chciałaby korzystać z pracowni w różnych godzinach, niezależnie od zorganizownych spotkań. Pracownia zapewnia dostęp do niezbędnych materiałów i narzędzi. Pracujemy swobodnie, zajmując się swoimi projektami, a właściciel pracowni zawsze służy pomocą. Prace wypalamy na miejscu. Gotowe przedmioty można odbierać w ustalonym terminie.

Czas trwania: utalamy indywidualnie
Cena za 1 godzinę: 40 zł / os.

Artile manufaktura płytek ceramicznych
Marta Dzięgielewska
ul. Sianowska 46
75-643 Koszalin

tel. 507 074 193
kontakt@artile.pl
Nr konta do wpłat:
03 1020 2791 0000 7102 0130 5531

VR One - Agencja interaktywna | Wszelkie prawa zastrzeżone © 2020